PROJEKTEK
A szombathelyi Sportliget fejlesztéseA szombathelyi Sportliget fejlesztése
Beruházó:
Megrendelő: Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata
Kivitelező: Sportliget 2018 Konzorcium (tagjai: Homlok Zrt. és PRENOR Kertészeti és Parképítő Kft.)
Kivitelés kezdete: 2019. január 17.
Kivitelés befejezése: 2019. szeptember
Projekt rövid ismertetése:
Vas megye székhelyének legnagyobb rekreációs övezete, a több, mint hat hektár alapterületű szombathelyi Sportliget rekonstrukciója keretében a meglévő sportlétesítmények megújítása mellett számos új fejlesztéssel is gazdagodott a sportközpont. A Sportliget egésze alaposan megérett a felújításra, amit a városrész többi sportlétesítményének – úgymint a Haladás VSE Sporttelep és a Csónakázó-tó – közelsége is sürgetővé tett. A terület rekonstrukciójával egy új, komplex, lakossági rekreációs célokat szolgáló városrész alakult ki.
A projekt részeként megújult és kibővült a területen található kilenc sportpálya. Sor került a meglévő három kisméretű salakos labdarúgó pálya és a teniszpályák felújítására, valamint egy teljesen új salakos focipálya, egy aszfaltozott görkorcsolyapálya, valamint egy 9 street-workout elemből álló szabadtéri fittneszpályája kialakítására is. A meglévő kosárlabdapálya helyére új, korszerű, streetball játékra is alkalmas pálya épült. Egy új szolgáltató épülettel is bővült a liget, amelyben egy vendéglátó-egység, sporteszköz-kölcsönző és sportöltöző kapott helyet, valamint szociális helyiségek épültek a látogatók számára, és több akadálymentesítést szolgáló fejlesztés is megvalósult.
A projekt célja a fejlesztésen túlmenően a zöldterületek jobb kihasználása is. Ennek részeként egy eredetileg funkció nélkül álló, közel 1200 négyzetméteres alapterületű üres gyepterületen új pihenő- és bemutatókert került kialakításra, míg a futballpályáktól keletre fekvő mintegy 3500 négyzetméteres területen pedig piknikövezet kínál lehetőséget a kirándulóknak, kikapcsolódni vágyóknak.
A Sportliget és a közeli egyéb rekreációs övezetek közötti közvetlen kapcsolat kialakítása érdekében a Kalandpark nevű játszótér a felnőttek és az idősebbek által is használható szabadtéri és asztali társasjátékokkal gazdagodott. A patakparti sétány is bővült, több mint 40 apró domb épült, köztük kanyargós ösvényekkel és utakkal, mely átalakítás során összesen közel 40 ezer négyzetméteren újult meg a zöldterületet.